Ücretsiz Eğitim Alabileceğiniz 13 Çevrimiçi Kurs Platformu

İnsanın yaşı kaç olursa olsun yeni şeyler öğrenmek her zaman güzel. İnternette bu konuda güzel imkanlar sunuyor. Aşağıdaki listede 13 ücretsiz çevrimiçi kurslar olan eğitim platformuna ulaşabilirsiniz.

1- Coursera , dün blogta 85 ücretsiz sertifikalı kursunu yayınladığımız Coursera, dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler ve kuruluşlarla iş ortaklığı yapan bir web sitesidir.

2-Khan Academy: Khan Academy, 2006 yılında eğitimci Salman Khan tarafından “herkese, her yerde, dünya standartlarında, bedelsiz eğitim” sloganıyla kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir eğitim kuruluşudur. bugraayan.com’dan arakladım.

3-Open Culture Online Courses: Tam olarak aradığınız materyali bulmakta zorlanıyorsanız, Open Culture’ın ücretsiz çevrimiçi eğitim kursları listesine göz atabilirsiniz. Sayfada dünyadaki çeşitli üniversitelerden 1000 ders, video ve podcast var.

4-Udemy : Her gün blogta ücretsiz kurslar yayınladığımız Udemy, Türkçe içerik konusunda da çok ciddi bir kaynak. bugraayan.com’dan arakladım.

5. Academic Earth: Birçok farklı okuldan kurs bulunduran başka bir site Academic Earth. Yukarıdaki dört siteye benzer şekilde, Academic Earth birçok farklı kaynaktan birinci sınıf kursları bir araya getiriyor ve çok çeşitli konular sunmaya odaklanıyor.

6. edX: Ücretsiz çevrimiçi eğitim için bir başka harika seçenek edX. Ayrıca birçok farklı okuldan dersleri bir araya getiren site, herkes için etkileyici ve kaliteli bilgilere sahip.

7. Alison: Bu listelerdeki bazı sitelerin aksine, Alison bazı alanlarda ücretsiz sertifika sunan ücretsiz bir eğitim sitesidir. Alison, çoğunlukla iş, teknoloji ve sağlık alanlarında kurslar sunar, ancak dil öğrenme kurslarını da içerir.

8-Stanford Online: Stanford Üniversitesi, Stanford Online tarafından sunulan tüm çevrimiçi teklifler için bir merkez site konumunda. Coursera, Stanford’dan bazı dersler sunsa da, bazı kurslar burada yer alıyor. Derslerin bazıları iTunes gerektirir, ancak çoğu web tarayıcınızda tamamlanır.

9-Harvard Extension: Stanford Online gibi, Harvard Extension da sadece Harvard’dan ücretsiz çevrimiçi eğitim kursları sunmaktadır. Kurs içeriği diğerlerine göre daha az olsa da yine de ciddiye alınır bir kaynak.

10-Open Yale Courses: Standford ve Harvard benzeri Yale’nin çevrimiçi kurs platformu.

11-UC Berkeley Class Central: Berkeley Üniversitesi’nin açık çevrimiçi kurs merkezi.

12- MIT OpenCourseWare: MIT üniversitesinin çevrimiçi kurs merkezi.

13-Codecademy: Codecademy özellikle kodlama öğretimine odaklanmış bir web sitesidir. bugraayan.com’dan arakladım.

You may also like...