PalmaBot İncelemesi

Spread the love

Geçtiğimiz hafta katıldığım Paris Blockchain Week Summit 2020’de PalmaBot isimli projenin CEO’su Jernej Vrčko ile tanıştım. PalmaBot’u incelemem için bana bir anahtar oluşturdu. Ben de bu incelemeyi bloga taşımak istedim.

PalmaBot bir Telegram Botu. Araştırmalarda sohbet botlarının büyük bir ekonomi doğuracağı hep konuşuluyor fakat henüz çok fazla bir aktif kullanımı yok. Bunun en önemli sebebi de bir çözüm için ortaya çıkamamaları. Blokzincir ekosisteminde en çok önemsenen konu bu. Bir çözüm üretiyor musun ?

PalmaBot da şunu yapıyor. Yaklaşık 20 tane farklı kriptopara borsasındaki API keylerini kullanarak sizin hızlı bir şekilde kriptopara işlemlerinizi yapmanızı sağlıyor. Burada bene önemli olan nokta şu.

Diyelim ki normalde iki farklı borsada cüzdanlarınız var ve işlem yapıyorsunuz. Sizin bu işlemler için ayırdığınız ortalama süre 2X saniyeyse PalmaBot bunu X saniyeye indiriyor. Yani web 3.0 da saniyeler bile değer kazanıyor. Ayrıca arbitraj, sinyal yakalama gibi çeşitli işlemler yapabiliyor.

Botu video incelemede izah ettim.

You may also like...