İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Purdue Üniversitesi ve Windracers’tan Yapay Zeka Destekli Otonom Havacılıkta Devrim

Purdue Üniversitesi ve Windracers, AI destekli Dijital, Otonom ve Artırılmış Havacılık için Purdue öncülüğündeki AIDA3 merkezini resmi olarak başlattı. Bu merkez, Windracers ULTRA adlı sabit kanatlı, uzun menzilli uçağı kullanarak otonom insansız hava araçlarını (UAV) daha güvenli, verimli ve ölçeklenebilir hale getirmeyi hedefliyor. Etkinlik sırasında Purdue Üniversitesi Başkanı Mung Chiang, araştırma için yürütme başkan yardımcısı Karen Plaut, Windracers kurucusu ve başkanı Stephen Wright ve AIDA3 direktörü Sabine Brunswicker tarafından Windracers ULTRA tanıtıldı.

AIDA3 merkezi, AI ve makine öğrenimi (ML) teknolojilerini kullanarak, ticari insansız hava sistemlerinin güvenli, verimli ve ölçeklenebilir olmasını sağlamak için çığır açan uygulamalar geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu teknolojiler, acil servisler, savunma, insani yardım ve sağlık hizmetleri gibi alanlarda kritik malzemeler sağlayacak olan ticari insansız hava araçlarının kullanımının artması beklenmektedir.

Bu önemli ortaklık, AI ve otonom havacılık teknolojilerindeki hızlı gelişmelere ayak uydurarak pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için yeni teknolojilerin hızlı bir şekilde geliştirilmesini sağlayacak. Purdue’nin havacılık ve AI’deki araştırma gücü ile Windracers’ın geleceğin ulaşım teknolojileri üzerine uzmanlığı, güçlü bir inovasyon motoru oluşturuyor.

Yorumlar kapatıldı.