İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bitcoin ile Seçim Denetimi

Carlos Toriello’nun “Bitcoin ile Seçim Denetimi” başlıklı konuşması, Bitcoin teknolojisini kullanarak seçim süreçlerinin şeffaflığını ve güvenilirliğini artırmayı amaçlıyor. Guatemala’da 2023 seçimlerinde Bitcoin’in, seçim belgelerini denetlemede kullanılması ve bu teknolojinin seçim dolandırıcılığını önlemede nasıl etkili olabileceği üzerine yoğunlaşıyor.

Bitcoin’in Seçim Bütünlüğü İçin Kullanımı

Bitcoin, seçim süreçlerinde dijital bilgilerin demirbaş olarak kullanılmasını sağlayarak, oylama sonuçlarının doğruluğunun denetlenmesine imkan tanıyor. Guatemala, seçim belgelerinin doğruluğunu doğrulamak için Bitcoin kullanmıştır.

Seçim Dolandırıcılığını Azaltma

Bitcoin denetimleri, seçim dolandırıcılığı risklerini azaltmaya yardımcı olurken, kağıt oy pusulaları ve denetim izleri, seçimler için en güvenli yöntem olarak öne çıkıyor.

Bitcoin’in Demokrasilerde ve Otokrasilerde Benimsenmesi

Konuşmada, Bitcoin’in demokrasilerde ve otokrasilerde nasıl benimsendiği ve bu teknolojinin Orta Amerika’da nasıl yaygınlaştırılabileceği tartışılıyor.

Sonuç

Carlos Toriello, seçimlerin Bitcoin ile denetlenmesinin, seçim sürecinin doğruluğunu doğrulamak ve kağıt yedeklemeler aracılığıyla oyların kesin kaydını sağlamak için bir yol sunduğunu vurguluyor.

Yorumlar kapatıldı.