Yaşasın Ücretsiz Eğitim!

Arkadaşlar bu yazıda yaklaşık 10 yıldır yaptığım ücretsiz eğitim faaliyetlerini toplamak istedim.

2009- 2012 yılları arasında Youtube üzerinde sınavlara hazırlananlar için çoğu matematik olmak üzere 1000’e yakın video yayınladım.

2016 yılında Hayalimdeki Robot projesini oluşturarak binlerce çocuğun teknolojiyle ilgili hayal kurmasını ve ardından 23 Nisan’da binlerce hediye kodlama kitabı almasını sağladım. Bu işin en güzel tarafı da kitapların kitlesel fonlamayla teknolojiye gönül veren kişilerin destekleriyle alınmasıydı.

2017 yılında çevre bilinci ve bir engelli olan vatandaşlar konusunda farkındalık yaratmak amacıyla binlerce çocuk daha hayalindeki robotu anlattı. Ardından çekilişle bir köy okulumuzu 3 Boyutlu yazıcı teknolojisiyle tanıştırdık.

2018 yılında Türkiye’nin dört bir yanından çocukların teknoloji üzerine sorularını video ile cevapladım.

2018 yılında Çocuklar için Python Programlama ve Miniklerden Dijital Sorular isimli iki ücretsiz kitap yayınladım.

2019 yılında Eyvah Çocuğum Dijital İsimli Kitap çalışması kapsamında 1000’e yakın çocuğa özel mektup yazılarak teknoloji kullanımlarını nasıl yönlendirebileceklerini anlattım.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image.png

Bu çalışmalar kapsamında 2015-2020 yılları arasında Türkiye’nin dört bir yanında anaokul, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerde teknoloji üzerine ücretsiz söyleşiler yapıp, eğitimler verdim.

2020 yılında pandemi etkisiyle evde kalan insanların ücretsiz eğitimlere daha kolay ulaşması için Ücretsiz Eğitim Ağı‘nı kurdum.